Informace pro české studenty

Jsme autonomní studentský spolek založený v roce 2010. Od té doby jsme toho spoustu zažili a doufáme, že ještě zažijeme.
Naším hlavním posláním je pomáhat zahraničním studentům přijíždějícím k nám, na Přírodovědeckou fakultu UK, a to zejména v jejich prvních dnech pobytu (viz Orientační dny níže). Kromě pomáhání s (nejen) byrokratickými formalitami během studia také organizujeme výlety, večírky, různá tématická setkání (jako třeba Dancing evening, Mikulášský večer, Boardgames evening, Velikonoční odpoledne atd…), procházky po Praze a podobné akce, které jsou otevřené jak zahraničním, tak českým studentům. Kromě nevšedních zážitků také poznáváme cizí kultury a zvyky, navazujeme cenné zahraniční kontakty (které lze využít např. v létě — kdo jiný vám lépe ukáže kupříkladu krásy Říma, než někdo místní? :) a procvičujeme své cizojazyčné konverzační dovednosti.

Co děláme

  • Orientační dny: Bývají obvykle před začátkem semestru. Jedná se o krátkou informační přednášku pro zahraniční studenty a jejich registraci u nás na fakultě. Po těchto formalitách následuje komentovaná prohlídka po albertovském kampusu a ukázka důležitých míst (kde se dá najít studijní oddělení, menza, Mrtvá Ryba…).

  • Tématické večery: většinou se konají v klubu Chladič a jsou otevřené všem studentům - místním i zahraničním.

  • Procházky po Praze: Někdo z nás si přichystá malou tématickou procházku po části Prahy — během ní pak účastníkům ukáže např. svá oblíbená místa, kavárničky, místa v parku a podobně.

  • Výlety: Jednodenní (např. Velká Amerika, Karlštejn…) i víkendové (sjíždění řeky, krátký trek…), v drtivé většině do přírody.

  • Semináře pro české studenty o možnostech výjezdu na Erasmus

  • Interní akce a výlety pro členy Erasmus klubu (teambuilding)

Jak se přidat

Zaujala tě naše činnost? Mile rádi tě uvítáme mezi nás!
Pokud se bojíš, že nemáš příliš času (nebo neumíš pořádně anglicky), nemusíš mít strach — zapojit se můžeš dle svých časových možností a schopností.

Chceš-li se k nám přidat, vyplň prosím přihlášku. Tak se o tobě dozvíme a budeme tě moci osobně kontaktovat a sdělit ti vše potřebné. Případně nás můžeš kontaktovat na emailové adrese erasmusclubatnatur [dot] cuni [dot] cz

Nebo za námi můžeš přijít na jednu z našich akcí — potkáš nás osobně, můžeme ti zodpovědět otázky, na které jsi tady nenašel/nenašla odpovědi a kromě toho budeš mít možnost se seznámit s “Erasmáky” i s našimi studenty. Přijít může opravdu kdokoli a k ničemu se tím nezavazuje. :) Máme také stránku na Facebooku a skupinu pro daný akademický rok.

Buddy program

V rámci ESN CU Prague je celouniverzitně koordinován Buddy program. Erasmáci přijíždějí do nového prostředí a jsou rádi za jakoukoliv pomoc, zejména ze začátku pobytu v Praze. Dobrovolníci z řad našich studentů jim pomáhají a seznamují je s naší kulturou a jazykem, radí jim při potížích a obvykle se s nimi také skamarádí. Před začátkem každého semestru se zaregistrují zájemci z řad přijíždějících studentů a místních studentů, kteří jsou jim ochotní pomoci.

Pokud máš zájem se do této činnosti zapojit a pomoci přijíždějícím studentům, vyplň přihlášku do Buddy programu. Uvítáme každou pomocnou ruku!

Hledáte zde informace o výjezdu na Erasmus?

Sledujte příslušnou část fakultního webu. Náš klub pořádá každoročně semináře, kde čeští studenti — ”navrátivší se z Erasmu” — předávají své zkušenosti dalším zájemcům.
Jinak ovšem organizace výjezdů na Erasmus v náplni naší činnosti nejsou. Na druhou stranu většina členů klubu na Erasmu byla, a nebo se chystá, takže v naší společnosti je mnoho příležitostí k hovoru na toto téma.